Plastové dvere. Prečo sú stále jednotkou na trhu?

Čo sa týka vchodových dverí, trh je naozaj bohatý. Vybrať si môžete množstvo typov a materiálov. Kým niektorí dávajú prednosť prírodnému drevu, iní siahajú po pevných hliníkových dverách, prípadne po kombinácii materiálov. Dostupné sú aj rôzne typy protipožiarnych, či bezpečnostných dverí. No jednotkou medzi zákazníkmi aj tak neustále ostávajú plastové dvere. Prečo je to tak?

  1. Dobrá cena

Azda jeden z top dôvodov, prečo si ľudia vyberajú práve plastové dvere. Ich cena je naozaj príjemná a navyše, pomer cena/kvalita je takisto dobrý. S určitosťou sa  dá povedať, že cena plastových dverí je, v porovnaní s ostatnými typmi dverí, najprijateľnejšia.

  1. Dobré úžitkové vlastnosti

Ak by sme porovnali plastové dvere napríklad s tými drevenými, ich izolačné vlastnosti sú na veľmi podobnej úrovni. No plastové dvere sú omnoho lacnejšie. Samozrejme, treba vyberať kvalitné plastové dvere, od overeného predajcu. Dôležité je tiež dobré tesnenie dverí. Pri správnom výbere a profesionálnom osadení dverí sú ich tepelnoizolačné vlastnosti vynikajúce.

  1. Takmer žiadna údržba

Hľadáte bezúdržbové dvere? Aj v takom prípade by ste mali staviť na plast. Drevené dvere si totiž vyžadujú pravidelnú a pomerne nákladnú údržbu. No plastové dvere stačí umývať vlažnou vodou. Samozrejmosťou je však mazanie tesnenia a kovaní.

  1. Dajú sa prispôsobiť k rôznym stavbám

Plastové dvere sa hodia na rôzne typy objektov. Či už je to rodinný dom, administratívna budova, obchodná prevádzka… Vybrať sa dá z rôznych farieb a dekorov. Mnohé dekory sú dokonca na nerozoznanie od dreva. Plastové dvere tak prispôsobite k akejkoľvek fasáde. Hodia sa pre staršie, ale aj novšie objekty.

  1. Dlhá životnosť

Je pravda, že v životnosti sú hliníkové dvere neprekonateľné. No tomu je prispôsobená aj ich cena. Ak teda chcete dvere v nižšej cenovej kategórii, no s dostatočnou životnosťou, vyberte si plastové dvere. Ich životnosť sa ráta na desaťročia. Opäť ale platí, že je potrebné zvoliť kvalitné plastové dvere od overeného výrobcu.