Zasúvacie dvere

Dlhšiu dobu rozmýšľate, ktoré dvere sú teraz in? Máte už postavený dom a vy sa stále neviete rozhodnúť aké dvere sú vhodné do interiéru? Ak si potrpíte na módnych trendoch, tak vedzte, že najlepším riešením by bola kúpa zasúvacích dverí. Zasúvacie dvere by odporučil väčšinou každý, či už vaši známi, alebo predajcovia. Tieto dvere sú vhodné skôr do rodinných domov a skvelo sa hodia aj do panelákov, najmä do menších bytov. Prečo? Pretože zaberajú iba minimálnu plochu. Takéto dvere by mali spĺňať estetické hľadisko. A navyše, by mali zapadať do celkového rázu interiéru!

Zasúvacie dvere nemusíte mať iba vo vašom interiéri, tieto dvere vám môžu poskytovať prístup aj k exteriéru. Veď kto by nechcel iba jediným pohybom, nazrieť von na krásnu prírodu. Väčšinou sú to, ale sklenené zasúvacie dvere. Sú tvorené ako sendvič. Áno, je to skutočne tak, hrúbka týchto dverí je iba 36 mm. Zasúvacie dvere si môžete vybrať v rôznych prevedeniach, najobľúbenejšie sú sklené, ktoré sú vhodné do interiérov, exteriérov, ďalej sú to plné dvere, ktoré majú rôzne farebné prevedenia a majú plný panel. Nezľaknite sa, ak uvidíte tieto dvere pod inými názvami, ako posuvné či zásuvné dvere. Tieto dvere majú rôzne názvy, ale stále ide o ten istý typ dverí! Najčastejšie sa používajú zasúvacie dvere, pohybujúce sa popri stene.

A aké pozitíva a negatíva očakávať pri zasúvacích dverách? Ako jasným plusom je ich úspora priestoru, majú veľmi jednoduchú konštrukciu a dodávajú efektné dotvorenie priestoru. Ich najčastejšie negatíva sú: Neodporúčajú ich na WC a na miesta s veľkou frekvenciou hluku.

Zasúvacie dvere